Taklit Gümüş Takılara Dikkat

16/05/2017 0 Yorumlar

Yaz sıcaklarının bastırmasıyla daha özgür giyinen genç kızlar giyimindeki değişiklikle birlikte günlük aksesuar kullanımında da daha bol seçenekli tercihlere yöneliyor. Vücudun daha büyük bölümünün göründüğü ve zaten bu sebeple fazla kiloların dert olmaya başladığı yaz aylarında aksesuar tercihlerinin ilk sırasında gümüş kolye, yüzük ve bileklikler geliyor. Özellikle genç kızların tercihi olan gümüş takılar artık gümüşçülerden çok internet üzerinden satın alınırken bu durum daha fazla model seçeneğine göz atma avantajı sunarken imitasyon ürünlere karşın riskleri de beraberinde getiriyor. Sağlığımız açısında pek uygun olmayan bu taklit gümüş takıların üretiminde kullanılan kimyasalların ve metallerin tamamen soru işareti olması, kullanıcılarının sağlığı üzerinde de ne tür bir etkiye neden olabileceğinin kesin bir biçimde bilenememesine yol açmakta.

 

                            

Her İmitasyon Takı Aynı Değil

 

Cilt üzerinde kalıcı lekelere neden olabilen, tahriş sebebiyle açık yaralara ve maalesef bu yararlar sebebiyle enfeksiyon riskine sahip olan kötü taklitlerin büyük bölümü dışardan bakıldığında saf gümüşten imal edilmiş yüzük, kolye ve bilekliklerden farksız görünebiliyor. Sağlık üzerinde olumsuz etkilere yol açmadığı bilinen ve bu sebeple yaygın biçimde kullanılan ürünlerin yerine rengin gümüşe benzemesi için kullanılan kimyasal boyalar, ürüne katılan zararlı maddeler satın alınan imitasyon takının sağlık açısından büyük problemlere yol açmasını sağlayabilir.

 

Altın, bakır, krom veya gümüş gibi metallerin karıştırılarak alaşım haline getirilmesiyle üretilen takılardan tamamen farklı bir yol izlenerek üretilen bu takıların ithal edildiği Çin’de imalatın hangi şartlarda yapıldığı koskocaman bir soru işareti. Bu sebepten çok düşük fiyatlarla satılabilen bu ürünlerin gerçek gümüş olmadığı zaten gümüşün gram fiyatına bakarak bile hemen anlaşılabilir. Kimi taklit ürünlerde herhangi bir metal dahi kullanılmadan kâğıt ve talaş benzeri ürünlerin sıkıştırılmasıyla bile üretim mümkün. Bu ürünlerin son aşamada gümüş görünümüne sahip olması için kimyasal etkileri bilinmeyen maddeler boyanması, dışardan bakıldığında uzman olmayan kişilerin kolay kolay anlaması mümkün olmayan bir görsellik sağlıyor.

 

Sitemizde satılan istisnasız tüm gümüş takı çeşitlerinin ve aksesuarların orijinal ürünler olduğundan, sağlığınıza zarar verecek ilave kimyasallar ve materyaller içermediğinden emin olabilirsiniz.