sadsad x
asdasd

Tuğra, Osmanlı padişahlarının imzaları niteliğindedir ve tuğraların hemen hepsi padişahlar tarafından çizilmektedir. Geçmişten günümüze uzanan tuğralar hem estetik yanarıyla hem de tarihi anlamlarıyla önemli sembollerden birisi olmakta, özellikle de tuğralı yüzükler etrafında hayat bulmaktadırlar.

Tuğralı yüzükler çok fazla alternatife sahip olup her birisi özel olarak tasarlanmıştır. Tasarımlarında en hassas noktalar öne çıkarılmış, asalet ayrıntılara gizlenerek her tarza hitap eden seçenekler oluşturulmuştur.

Tuğralar yüzüklerin tepelerinde olabildiği gibi yanlarda da bulunabilmekte, yanlarda tuğra, üstte daha farklı sembollerle bezenebilmektedir. Lale, vav harfi, Selçuklu kartalı, ay yıldız, Osmanlı arması, doğal taş ve daha pek çok farklı desen yüzüklerde bulunmakta hem kullanım hem hediye için tercih edilmektedir.

Sıralama seçin
Görünüm
Toplam 72 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Tuğralı Gümüş Yüzük

Tuğra Osmanlı devleti padişahlarının kişisel mühürleri olmakla birlikte bugün tarihi bir simge olarak pek çok alanda rağbet görmektedir. Tarihe saygı ve bağlılık manasını taşıyan tuğraların içinde çeşitli yazılar yazmakla birlikte özellikle estetik görünüşleriyle öne çıkmaktadır. Tuğraları parmaklarında taşımak isteyenler de tuğralı yüzükler ile bu arzularını karşılamaktadır.

Tuğralı yüzükler tamamen 925 ayar gümüşten yapılmakta, kaliteli gümüş sayesinde kişi hem gümüşün faydalarını almakta hem de uzun ömürlü bir takıya sahip olmaktadır. Her padişahın tuğrası farklı olduğu için tuğralı yüzüklerde farklı tuğralar kullanılabilmekte, Osmanlı arması, ay yıldız, Selçuklu kartalı ve daha başka desenler bulunabilmektedir. Her birisi gerek kullanım gerek hediye için en özel takılar olmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.