sadsad x
asdasd

Blog

Sedef Taşı Özellikleri ve Faydaları

17 Ocak 2020

Son derece etkileyici ve şık bir görünüme sahip olması sedef taşı çeşitlerinin takı ve aksesuar modellerinde sıklıkla kullanılmasını sağlıyor. Sedef deniz canlılarının kabuğunda bulunan bir madde olduğundan organik kökenli taşlar kategorisinde değerlendiriliyor. Işıltılı bir görünüme sahip olan bu taş tahmin edebileceğiniz gibi sadece denizlerden ya da okyanuslardan çıkarıyor. Hemen her denizde ya da okyanusta sedef taşının bulunduğunu belirtebiliriz.

Oniks Taşı Özellikleri ve Faydaları

17 Ocak 2020

Kimilerine göre ayrılık taşı kimilerine göre de şans taşı olarak adlandırılan oniks taşı yarı değerli taşlar kategorisinde değerlendiriliyor. Takı ve aksesuar yapımında sıklıkla kullanılan bu taşı özel kılan unsurun siyah ve gri renk tonlarında olması diyebiliriz. Bir cam kadar parlak olması bu taşı özel kılan bir diğer unsur olarak karşımıza çıkıyor. İtalya, Çin, Madagaskar, Meksika, Mısır, Almanya ve Hindistan bu taşın en çok çıkarıldığı ülkelerdir.

Safir Taşı Özellikleri ve Faydaları

15 Ocak 2020

Göz kamaştıran bir mavi tona sahip olan safir taşı dünyanın en kıymetli taşlarından biridir. Bu nedenle mücevher yapımında sıklıkla safir taşının kullanıldığını belirtebiliriz. Safir taşı mavinin pek çok farklı rengini taşıyabiliyor ve bunlar arasında en kıymetli olanı berrak ve derin bir mavi rengine sahip olanıdır. Isıya karşı son derece dayanıklı bir yapıya sahip olan safir taşı aynı zamanda serttir ve bu nedenle işlenmesi de oldukça güçtür.

Opal Taşı Özellikleri ve Faydaları

15 Ocak 2020

Doğadaki en özel taşlardan biri de opal taşıdır. Özellikle oluşum süreci bu taşıyor benzerlerinden ayırıyor be çok daha özel kılıyor. Yer altındaki suların çeşitli nedenlere bağlı olarak hareket etmesi ve özellikle kayaların arasındaki boşluklarda bir çökelme meydana gelmesi ile oluşan opal taşı muhteşem güzelliğini de bu oluşum sürecinden alıyor. Cam kadar parlak bir görünüme sahip olan opal taşına dikkatli baktığınızda içerisinde küçük ve ışıltılı parçalar varmış gibi görünür.

Mercan Taşı Faydaları ve Özellikleri

15 Ocak 2020

Muhteşem bir güzelliğe sahip olan ve aksesuar yapımında yüzyıllardır en sık kullanılan değerli taşlardan biri olan mercan taşı  organik bir yapıya sahiptir. Mercan taşı dendiğinde akıllara genellikle koyu turuncu tonları gelse de aslında beyaz, kırmızı pembe ve çok nadir olmakla birlikte mavi tonları da bulunur. Sıcak ve aynı zamanda suyu sığ olan denizlerde yaşayan tıpkı inci gibi canlı bir taş olduğunu belirtebiliriz. Bu özelliği mercan taşını benzerlerinden ayırıyor.

Sonsuzluk İşareti Her Dönemin Favorisi!

09 Aralık 2019

Matematikte ve fizikte sonu olmayan anlamında kullanılan sonsuzluk işareti günümüzde en romantik sembollerinden biri haline geldi. Bu nedenle takı tasarımlarında da sonsuzluk işaretinin çok uzun yıllardır yoğun bir şekilde kullanıldığını belirtebiliriz. Özellikle sonu olmayan aşk, sonu olmayan bağlılık ve sonu olmayan sevgi gibi anlamlarda kullanılan sonsuzluk işareti haliyle romantik bir sembol olarak büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. Özellikle sonsuzluk kolyeleri yıllardır çok revaçta.

Osmanlı Tuğrasının Anlamı ve Özellikleri

02 Aralık 2019

Türk halkı için son derece önemli olan Osmanlı tuğrası  her yönüyle merak edilen sembollerinden biridir. Özellikle  anlamı sıklıkla merak ediliyor ancak Osmanlı tuğrasının anlamını sadece bir ya da iki cümle ile aktarmak olanaksız.  Osmanlı tuğrası üzerinde yer alan her bir bölüm farklı bir anlam taşıyor ve genel olarak anlamını öğrenebilmek için her bir bölümünün ne anlama geldiğini de bilmek gerekiyor.

Kehribar Taşının Faydaları ve Özellikleri Neler?

28 Kasım 2019

Takı tasarımlarında ve aynı zamanda tespih yapımında sıklıkla kullanılan taşlardan biri de kehribar taşı oluyor. Doğada bulunan bir taş olduğu düşünülse de aslında kehribar çam ağaçlarının reçinelerinden oluşuyor. Çok uzun bir süre içerisinde çam ağaçlarının reçinesi fosilleşiyor ve ardından taş görünümünü alıyor. Zira doğada bulunan kehribar taşının içerisinde böcek ve sinek kalıntılarının bulunmasının nedeni de budur.

Ay Taşı Özellikleri ve Faydaları

25 Kasım 2019

Antik dönemlerden bu yana değerli bir taş statüsünde olan ay taşı  günümüzde halen en çok tercih edilen ve büyük beğeni toplayan kıymetli taşlardan biri olmayı başarıyor. Özellikle Romalılar için bu taşın son derece kıymetli olduğu biliniyor. Genellikle hafif şeffaf ya da beyaz renkte olan bu taş ender olarak turuncu ve mavi renklerde çeşitli yansımalar da sunabiliyor.  Özellikle turuncu ve mavi yansıtma yapan ay taşı çeşitleri daha kıymetli oluyor.

Şahmeran Nedir? Hikayesi ve Duası

25 Kasım 2019

Şahmeran herkesin yakından tanıdığı figürlerden biridir. Özellikle İran ve Pers mitolojisine baktığınızda şahmeran sıklıkla karşınıza çıkar. Vücudunun üst bölümü insan alt bölümü ise yılan şeklinde olan  doğa üstü yaratık şahmeran nedir sorusunun en genel yanıtıdır. Bu yaratığın en önemli özelliği ise hiç yaşlanmıyor olmasıdır. Şahmeranın eski dönemlerde gerçekten yaşayıp yaşamadığı elbette ki bilinmiyor.  Ancak bu doğaüstü canlıya dair pek çok farklı rivayet bulunduğunu da belirtmek gerekiyor.

1 2 3
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.