sadsad x
asdasd

Blog

Sonsuzluk İşareti Her Dönemin Favorisi!

09 Aralık 2019

Matematikte ve fizikte sonu olmayan anlamında kullanılan sonsuzluk işareti günümüzde en romantik sembollerinden biri haline geldi. Bu nedenle takı tasarımlarında da sonsuzluk işaretinin çok uzun yıllardır yoğun bir şekilde kullanıldığını belirtebiliriz. Özellikle sonu olmayan aşk, sonu olmayan bağlılık ve sonu olmayan sevgi gibi anlamlarda kullanılan sonsuzluk işareti haliyle romantik bir sembol olarak büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. Özellikle sonsuzluk kolyeleri yıllardır çok revaçta.

Osmanlı Tuğrasının Anlamı ve Özellikleri

02 Aralık 2019

Türk halkı için son derece önemli olan Osmanlı tuğrası  her yönüyle merak edilen sembollerinden biridir. Özellikle  anlamı sıklıkla merak ediliyor ancak Osmanlı tuğrasının anlamını sadece bir ya da iki cümle ile aktarmak olanaksız.  Osmanlı tuğrası üzerinde yer alan her bir bölüm farklı bir anlam taşıyor ve genel olarak anlamını öğrenebilmek için her bir bölümünün ne anlama geldiğini de bilmek gerekiyor.

Kehribar Taşının Faydaları ve Özellikleri Neler?

28 Kasım 2019

Takı tasarımlarında ve aynı zamanda tespih yapımında sıklıkla kullanılan taşlardan biri de kehribar taşı oluyor. Doğada bulunan bir taş olduğu düşünülse de aslında kehribar çam ağaçlarının reçinelerinden oluşuyor. Çok uzun bir süre içerisinde çam ağaçlarının reçinesi fosilleşiyor ve ardından taş görünümünü alıyor. Zira doğada bulunan kehribar taşının içerisinde böcek ve sinek kalıntılarının bulunmasının nedeni de budur.

Ay Taşı Özellikleri ve Faydaları

25 Kasım 2019

Antik dönemlerden bu yana değerli bir taş statüsünde olan ay taşı  günümüzde halen en çok tercih edilen ve büyük beğeni toplayan kıymetli taşlardan biri olmayı başarıyor. Özellikle Romalılar için bu taşın son derece kıymetli olduğu biliniyor. Genellikle hafif şeffaf ya da beyaz renkte olan bu taş ender olarak turuncu ve mavi renklerde çeşitli yansımalar da sunabiliyor.  Özellikle turuncu ve mavi yansıtma yapan ay taşı çeşitleri daha kıymetli oluyor.

Şahmeran Nedir? Hikayesi ve Duası

25 Kasım 2019

Şahmeran herkesin yakından tanıdığı figürlerden biridir. Özellikle İran ve Pers mitolojisine baktığınızda şahmeran sıklıkla karşınıza çıkar. Vücudunun üst bölümü insan alt bölümü ise yılan şeklinde olan  doğa üstü yaratık şahmeran nedir sorusunun en genel yanıtıdır. Bu yaratığın en önemli özelliği ise hiç yaşlanmıyor olmasıdır. Şahmeranın eski dönemlerde gerçekten yaşayıp yaşamadığı elbette ki bilinmiyor.  Ancak bu doğaüstü canlıya dair pek çok farklı rivayet bulunduğunu da belirtmek gerekiyor.

Sıkça Tercih Edilen En Pahalı Tesbihler

01 Ekim 2019

Tesbihler Allah'ın sıfatlarını sayarken kullanılan, 33 ve 33’ün katları kadar boncuğun bir ipe dizilmesi ile oluşturulan aksesuarlardır. Sadece İslamiyet’te değil pek çok dilde tesbih bulunuyor. Ancak 11, 33 ve 99 adet  boncuktan oluşanları Müslümanlar kullanıyor. Namazı tamamlıyor  olması da Müslümanlar için tesbih çeşitlerini çok daha önemli kılıyor.

Değerli Doğal Taş İsimleri ve Faydaları

30 Eylül 2019

Doğada yüzyıllar içerisinde kendiliğinden oluşan ve hem güzelliği hem de sahip olduğu özelliklerle  ön plana çıkan doğal taşlar aksesuar yapımında da sıklıkla kullanılıyor. Bazı doğal taşların sahip olduğu özellikler ve enerjisi insanlar üzerinde de etkili olabiliyor. Takı tasarımlarında en çok kullanılan doğal taşlar ve özelliklerine hemen göz atın!

“Edeb (Edep) Ya hu!” Anlamı Nedir?

24 Eylül 2019

Son yıllarda erkekler için dizayn edilen gümüş yüzüklerde sıklıkla kullanılan Edeb Ya Hu ne anlama geliyor? Çok sayıda kişi bunun anlamını merak ediyor. Bu ifadede kullanılan “edeb” ahlaklı olmak, terbiyeli olmak ve nezaket anlamlarını taşıyor.

Nişan Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

09 Eylül 2019

Evlilik yolunda atılan ilk adım nişandır. Çiftler nişanlandığında evlilik yolunda olduğunu göstermek amacıyla nişan yüzüğü takarlar. Bu yüzük aynı zamanda çiftlerin birbirine ömürlerine hep bir arada geçirme sözü verdiklerinin bir nişanesidir.  Gençler günümüzde nişanlandıklarında nişan yüzüklerini hangi parmaklarında takmaları gerektiği konusunda kararsızlık yaşayabiliyorlar. Bu nedenle nişan yüzüğü hangi parmağa takılır sorusu da özellikle nişan ve düğünlerin sık yapıldığı yaz aylarında daha fazla gündeme geliyor.

Kaplan Gözü Taşı Faydaları

09 Eylül 2019

Kaplan gözü taşı doğal taşlar arasında en kıymetli olanlardan biridir. Aksesuar yapımında sıklıkla kullanılan bu taş aynı zamanda tesbih imalatında da en popüler materyallerden biri oluyor. Bu taşla hazırlanan tesbihler de kaplan gözü tesbih adıyla anılıyor. Ayrıca dünyanın pek çok ülkesinde kaplan gözü tesbihlerin büyük bir ilgi gördüğünü de belirtmek lazım.

1 2 3
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.