sadsad x
asdasd

Blog

Peygamberlik Mührü Nedir?

02 Mart 2020

Takı tasarımlarında sıklıkla kullanılan figürlerin en çok tercih edilen ve en çok beğenilen figürler olduğu bilgisini de aktarabiliriz. Bu tasarımlara ilgi devam ettikçe tasarımcılar da yeni kreasyonlarını söz konusu figürlerle dizayn edilen aksesuarları eklemeyi sürdürüyor. Elbette peygamber efendimizin mührü de takı tasarımlarında sıklıkla kullanılıyor.

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

02 Mart 2020

Kendiniz için ya da bir başkası için  yüzük satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri de yüzük ölçüsü oluyor. Çünkü parmağın ölçüsüne uygun olmayan yüzük ya parmağa girmeyecek ya da kolaylıkla çıktığı için düşük kaybolacaktır. Bu nedenle yüzük ölçüsünün mutlaka dikkatli bir şekilde alınması gerekiyor. Bu noktada uygulayabileceğiniz basit yöntemler var.

Şifalı Taşlar ve Faydaları

27 Şubat 2020

Her biri doğanın bir hediyesi olan şifalı taşlar takı tasarımlarına muazzam bir güzellik kazandırmakla kalmıyor aynı zamanda etkileriyle de insanlara çeşitli açılardan katkıda bulunuyor. Her bir taşın enerjisinin farklı olduğu yüzyıllar öncesinde keşfedilen konulardan biridir. Sizler için takı tasarımlarında da sıklıkla kullanılan şifalı taşları mercek altına aldık!

Evlilik Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

27 Şubat 2020

İnsanların evlendiklerinde yüzük taktıklarını herkes biliyor. Ancak evlilik yüzüğü hangi ele takılır konusunda akılların bir hayli karışık olduğunu fark edebiliyoruz. Evlilikle birlikte yüzüğün kimileri sağ kimileri de sol ele takılması gerektiğini düşünüyor.  Hatta bu konuda toplumun ikiye ayrıldığını bile söyleyebiliriz. Aslında evlilik durumunda yüzük takma geleneğinin kökenleri antik mısır dönemine dayanıyor.

Sedef Taşı Özellikleri ve Faydaları

17 Ocak 2020

Son derece etkileyici ve şık bir görünüme sahip olması sedef taşı çeşitlerinin takı ve aksesuar modellerinde sıklıkla kullanılmasını sağlıyor. Sedef deniz canlılarının kabuğunda bulunan bir madde olduğundan organik kökenli taşlar kategorisinde değerlendiriliyor. Işıltılı bir görünüme sahip olan bu taş tahmin edebileceğiniz gibi sadece denizlerden ya da okyanuslardan çıkarıyor. Hemen her denizde ya da okyanusta sedef taşının bulunduğunu belirtebiliriz.

Oniks Taşı Özellikleri ve Faydaları

17 Ocak 2020

Kimilerine göre ayrılık taşı kimilerine göre de şans taşı olarak adlandırılan oniks taşı yarı değerli taşlar kategorisinde değerlendiriliyor. Takı ve aksesuar yapımında sıklıkla kullanılan bu taşı özel kılan unsurun siyah ve gri renk tonlarında olması diyebiliriz. Bir cam kadar parlak olması bu taşı özel kılan bir diğer unsur olarak karşımıza çıkıyor. İtalya, Çin, Madagaskar, Meksika, Mısır, Almanya ve Hindistan bu taşın en çok çıkarıldığı ülkelerdir.

Safir Taşı Özellikleri ve Faydaları

15 Ocak 2020

Göz kamaştıran bir mavi tona sahip olan safir taşı dünyanın en kıymetli taşlarından biridir. Bu nedenle mücevher yapımında sıklıkla safir taşının kullanıldığını belirtebiliriz. Safir taşı mavinin pek çok farklı rengini taşıyabiliyor ve bunlar arasında en kıymetli olanı berrak ve derin bir mavi rengine sahip olanıdır. Isıya karşı son derece dayanıklı bir yapıya sahip olan safir taşı aynı zamanda serttir ve bu nedenle işlenmesi de oldukça güçtür.

Opal Taşı Özellikleri ve Faydaları

15 Ocak 2020

Doğadaki en özel taşlardan biri de opal taşıdır. Özellikle oluşum süreci bu taşıyor benzerlerinden ayırıyor be çok daha özel kılıyor. Yer altındaki suların çeşitli nedenlere bağlı olarak hareket etmesi ve özellikle kayaların arasındaki boşluklarda bir çökelme meydana gelmesi ile oluşan opal taşı muhteşem güzelliğini de bu oluşum sürecinden alıyor. Cam kadar parlak bir görünüme sahip olan opal taşına dikkatli baktığınızda içerisinde küçük ve ışıltılı parçalar varmış gibi görünür.

Mercan Taşı Faydaları ve Özellikleri

15 Ocak 2020

Muhteşem bir güzelliğe sahip olan ve aksesuar yapımında yüzyıllardır en sık kullanılan değerli taşlardan biri olan mercan taşı  organik bir yapıya sahiptir. Mercan taşı dendiğinde akıllara genellikle koyu turuncu tonları gelse de aslında beyaz, kırmızı pembe ve çok nadir olmakla birlikte mavi tonları da bulunur. Sıcak ve aynı zamanda suyu sığ olan denizlerde yaşayan tıpkı inci gibi canlı bir taş olduğunu belirtebiliriz. Bu özelliği mercan taşını benzerlerinden ayırıyor.

Sonsuzluk İşareti Her Dönemin Favorisi!

09 Aralık 2019

Matematikte ve fizikte sonu olmayan anlamında kullanılan sonsuzluk işareti günümüzde en romantik sembollerinden biri haline geldi. Bu nedenle takı tasarımlarında da sonsuzluk işaretinin çok uzun yıllardır yoğun bir şekilde kullanıldığını belirtebiliriz. Özellikle sonu olmayan aşk, sonu olmayan bağlılık ve sonu olmayan sevgi gibi anlamlarda kullanılan sonsuzluk işareti haliyle romantik bir sembol olarak büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. Özellikle sonsuzluk kolyeleri yıllardır çok revaçta.

1 2 3 4
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.